Kategorie:

Czarne meble kuchenne – tak czy nie?

Przeglądając katalogi czołowych producentów mebli, nie sposób nie zauważyć, że czarne zabudowy kuchenne wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Czy w Twojej kuchni sprawdzi się ciemna zabudowa? W jakim wydaniu czerń będzie prezentować się najkorzystniej? Sprawdź!

Czerń  w małej kuchni

Czerń jest kolorem wymagającym. Niestety, osobom posiadającym niewielką i słabo nasłonecznioną kuchnię bardziej polecane są jasne kolory. Czarna, szczególnie matowa zabudowa pochłania światło, przez co już niewielkie pomieszczenie wydaje się jeszcze mniejsze. Modne, czarne meble świetnie wyglądają w sporych wnętrzach, do których wpada duża ilość światła słonecznego.

Ekskluzywne wnętrze dla koneserów

Ciemna, pokrywająca ścianę od podłogi aż po sam sufit zabudowa zachwyci każdego estetę ceniącego luksus. Czerń w kuchni najbardziej efektownie prezentuje się w wersji matowej. Duże, minimalistyczne fronty kryjące pojemne wnętrza i udekorowane  jedynie frezem w formie ramki, kamienny, solidny blat i podświetlone krawędzie wniosą do kuchennego wnętrza klasę i szyk. Kropką nad „i” będą dodatki w złotym lub srebrnym kolorze – wysoka bateria zlewozmywakowa, metalowe lampy, hokery ustawione przy blacie.

Jakie ściany do czarnych mebli?

Ciemne meble kuchenne staną się jeszcze bardziej wyraziste, kiedy wyeksponujesz je na tle kontrastującej z nimi ściany. Szczególnie chętnie wybieranym przez designerów kompanem dla czerni jest biel i szarość. Ciekawym sposobem na dodanie zabudowie niebanalnego wyrazu jest połączenie jej z betonem architektonicznym i surową, czerwoną cegłą. Zwolennikom cieplejszych aranżacji z pewnością przypadnie duet matowej czerni i drewna.