Kategorie:

Drewniana zabudowa – klasyka w kuchennej odsłonie

 

Jakość zabudowy kuchennej zależy przede wszystkim od właściwości materiału wykorzystanego do jej produkcji. Mimo tego, że producenci mebli oferują ogrom produktów z innowacyjnych materiałów, znaczna część osób pozostaje wierna klasyce i wybiera modele wykonane w całości z drewna. Czy warto zainwestować w drewniane meble kuchenne?

Drewno zawsze w modzie

Meble kuchenne wykonane z drewna reprezentują ponadczasowy, klasyczny styl, który nigdy się nie dezaktualizuje. Drewno, ze względu na różnorodność gatunków, występuje w różnych kolorach (niektóre meble są dodatkowo barwione), co przekłada się na bogatą ofertę. Meble drewniane dostępne są w całej palecie wzorów. Wśród nich znajdziemy zarówno dekoracyjne, klasyczne kolekcie, jak i lżejsze, nowoczesne formy. Ponadto, nie znajdziemy dwóch identycznych kawałków drewna, przez co każda szafka jest wyjątkowym egzemplarzem.

Mówiąc o walorach mebli z drewna, należy wspomnieć o zalecie, która podczas kompletowania wyposażenia do kuchni ma nadrzędne znaczenie – jakości. Drewno, w szczególności egzotyczne odmiany, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, więc celująco zdaje egzamin w wymagającym, kuchennym środowisku. Ponadto, uszkodzony front może zostać poddany renowacji.

Wady kuchni z drewna

Osoby marzące o zaaranżowaniu kuchni całej w drewnie powinny przygotować się na niemały wydatek. Meble wykonane w całości z drewna są kilkukrotnie droższe niż ich odpowiedniki z innych, lżejszych materiałów – płyty MDF foliowanej, fornirowanej czy laminowanej. Ponadto, drewno, podobnie jak inne naturalne surowce, wymaga troski o jego strukturę. Drewniane szafki zachowają swoją nienaganną kondycję przez wiele lat tylko wtedy, kiedy będą regularnie impregnowane.