Kategorie:

Drewniane meble kuchenne – warto?

Stylowe, ponadczasowe i trwałe… Meble drewniane należą do zaszczytnego grona klasyków, które nigdy nie wychodzą z mody. Meble wykonane z naturalnego surowca pięknie prezentują się we wszystkich pomieszczeniach, również kuchniach. Czy warto inwestować w drewnianą zabudowę? Sprawdź!

Ponadczasowa klasyka

Meble wykonane z litego drewna charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W wymagającym, kuchennym środowisku (podobnie jak w łazienkach czy ogrodach) szczególnie dobrze sprawdza się wyposażenie z egzotycznych gatunków.  Możesz mieć pewność, że fronty z drewna nie będą rozwarstwiać się i ścierać pomimo częstego użytkowania. Co ważne, ewentualne uszkodzenia nie oznaczają konieczności wymiany całego kompletu, ponieważ drewno można poddawać renowacji.

Mówiąc o walorach mebli drewnianych, nie sposób nie wspomnieć o ich pięknym wyglądzie. Naturalnie usłojona powierzchnia w ciemniejszych i jasnych tonacjach wnosi do wnętrza domowe ciepło i klasę. Żaden kawałek drewna nie jest taki sam, dlatego każda szafka drewniana jest jedyna w swoim rodzaju. Drewno jest podatne na formowanie, więc mogą powstawać z niego fantazyjne, efektowne formy.

Tańsze zamienniki

Tańszą, ale nie mniej efektowną alternatywą dla mebli drewnianych  są modele z płyty MDF pokrytej fornirem (czyli cienką warstwą naturalnego drewna) lub laminatem o strukturze wiernie naśladującej drewnianą. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji drewnopodobne materiały do złudzenia przypominają swój pierwowzór. Meble modułowe są lżejsze niż drewniane zamienniki i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Co ważne, tego typu meble są zabezpieczone przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń, więc wyjątkowo łatwo usunąć z nich zabrudzenia.