Inspiracje w aranżacji kuchni

Drewno w kuchni – triumf naturalności

Wrzesień 14, 2018.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Drewno w kuchni – triumf naturalności

Szukasz ciekawego wyposażenia do kuchni, które nada pomieszczeniu domowego, ciepłego charakteru? Nie przekonują Cię zimne w odbiorze, minimalistyczne meble o wysokim połysku, przez które kuchnia bardziej przypomina sterylne laboratorium niż domowe centrum kulinarnych eksperymentów? W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – drewno w wielkim stylu wraca do łask, także w kuchni!

Kontra dla połyskujących tafli

Architekci tworzący nowoczesne wnętrza coraz chętniej opierają swoje aranżacje na eklektycznych połączeniach. Minimalistyczne kompozycje ocieplane są przez naturalne elementy – drewniane meble, kamienne motywy na ścianach, bambusowe lampy, roślinne dekory. W modnych aranżacjach próżno szukać chłodnych, białych mebli – ich miejsce zajęła ciepła zabudowa w całości wykonana z drewna lub urozmaicona o wstawki z tego surowca.

Tańsza alternatywa

Nie da się zaprzeczyć, że drewniane meble w kuchni prezentują się wyjątkowo okazale. Niestety, zapał do wymiany starej zabudowy na piękną meblościankę z dębu czy sosny często studzą wygórowane ceny tego typu mebli. Wysokie koszty wcale nie muszą pozbawiać Cię możliwości zrealizowania marzeń o wymarzonej kuchni! Świetną alternatywą dla mebli z litego drewna są modele fornirowane. Fornir – cienkie płaty naturalnego drewna – naklejany jest na wysokiej jakości płyty MDF. W ten sposób fronty do złudzenia przypominają te wykonane w całości z surowca, a jednocześnie ich zakup nie zrujnuje domowego budżetu.

Kolejną opcją jest zakup modeli pokrytych laminatem imitującym drewno. Wysokiej jakości powłoki wiernie imitują strukturę naturalnego surowca. Tego typu meble prezentują się niezwykle lekko, a jednocześnie naturalnie.