Inspiracje w aranżacji kuchni

Jak ożywić białą kuchnię?

Maj 10, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Jak ożywić białą kuchnię?

Jakiś czas temu znaczna część osób remontujących kuchnie inwestowała w połyskującą, białą zabudowę pozbawioną jakichkolwiek elementów dekoracyjnych i kolorowych wstawek. Dzisiaj niemal laboratoryjne wnętrza odchodzą do lamusa. Jak ożywić i ocieplić zimną, białą kuchnię, nie urządzając jednocześnie kosztownego remontu? Sprawdź!

Fototapeta

Fototapeta w kwiatowe motywy w kuchni? Dlaczego nie! Wielkoformatowe grafiki w wielkim stylu powróciły do łask! Wyeksponowanie jednej ze ścian za pomocą wysokiej jakości obrazu to doskonały sposób na tchnięcie życia w nudną, pozbawioną wyrazu aranżację. W dobrych sklepach znajdziesz szeroki wybór fototapet, które nie tylko uatrakcyjnią wnętrze, ale również optycznie je powiększą.

Tablica

Niekwestionowanym hitem w modnych kuchniach są tablice. Ciekawy efekt uzyskasz, kiedy jedną ze ścian w całości zamalujesz farbą tablicową. Czarna ściana pokryta notatkami albo rysunkami dzieci będzie pełnić funkcję dekoracyjną oraz praktyczną. Dzięki dużej tablicy już żadna ważna informacja Ci nie umknie!

Płytki

Białe meble są niezwykle uniwersalne i doskonale komponują się z każdą inną barwą. Najwyższa pora nieco zaszaleć! Biała zabudowa nabierze całkiem nowego wyrazu, kiedy ścianę między blatem a górnymi szafkami wyłożysz kolorowymi płytkami. Wybierając odpowiedni wzór, szczególną uwagę warto zwrócić na kafle z dekorem marokańskiej mozaiki.

Naturalne dodatki

Prostym i niezwykle tanim sposobem na odświeżenie wnętrza jest urozmaicenie go o żywe kwiaty. W białej, chłodnej kuchni szczególnie dobrze sprawdzą się zioła. Warto wydzielić w pomieszczeniu kącik, w którym ustawisz drabinkową półkę, na której wyeksponujesz rośliny w kolorowych doniczkach. Naturalne akcenty będą pięknie się prezentować, a jednocześnie roztoczą wokoło przyjemny, świeży zapach.

Add comment