Kategorie:

Kuchenne meble modułowe – poznaj ich zalety!

Jeszcze do niedawna większość osób planujących generalny remont kuchni lub urządzających od podstaw wnętrze w swoim domu korzystało z pomocy firm projektujących i wykonujących zabudowę na wymiar. Dzisiaj tego typu usługi cieszą się mniejszą popularnością. Nowoczesne firmy meblowe proponują meble modułowe, które są niezwykle atrakcyjną alternatywą dla niegdyś popularnego rozwiązania. Dlaczego to właśnie meble modułowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Sprawdź!

Multum możliwości

Skandynawskie ciepło, nieśmiertelna klasyka, a może awangardowe glamour? Tylko od Ciebie zależy, jaki klimat będzie panował w Twojej kuchni! W katalogach firm meblowych znajdziesz ogrom różnorodnych kolekcji inspirowanych najróżniejszymi stylami. Fronty dostępne są w całej palecie barw w matowym, półmatowym albo połyskującym wykończeniu. Nie brakuje również niedrogich modeli, których struktura do złudzenia przypomina naturalne, kosztowne drewno. Poszczególne kolekcje składają się  z ogromu szafek, półek, szuflad i koszy cargo o zróżnicowanej konstrukcja i gabarytach, więc bez trudu możesz skomponować zabudowę spełniającą Twoje oczekiwania i dopasowaną do wymiarów i układu nawet nietypowego pomieszczenia. Ewentualna przeprowadzka nie oznacza konieczności kupna nowej zabudowy – proste w montażu, lekkie meble modułowe możesz w każdej chwili zdemontować i zainstalować w nowym miejscu.

Cena

Wymieniając walory mebli modułowych, nie sposób nie wspomnieć o ich atrakcyjnej cenie. Koszt zakupu stylowych mebli z oferty popularnego producenta będzie o kilkadziesiąt procent mniejszy, niż inwestycja w kuchnię na wymiar.

Jakość

Możesz mieć pewność, że jakość mebli modułowych proponowanych przez znanych producentów nie odbiega od standardu szafek zaprojektowanych na zamówienie. Meble modułowe wykonywane są z tych samych materiałów – płyty MDF pokrytej folią, laminatem albo akrylem oraz drewna. Zabezpieczone specjalnymi powłokami fronty są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak wysoka temperatura czy zabrudzenia.