Inspiracje w aranżacji kuchni

Gotowanie w pięknie zaaranżowanym wnętrzu jest czystą przyjemnością! Producenci kuchni dwoją się i troją, aby dostarczać najbardziej wymagającym klientom rozwiązań, dzięki którym kuchnia będzie maksymalnie praktyczna oraz niezwykle modna i stylowa. Jakie trendy rządzą w kuchennych wnętrzach? Sprawdź!

Powrót do natury

Jeszcze do niedawna większość kuchni prezentowanych w katalogach urządzona była w myśl zasady mniej znaczy więcej. Dzisiaj odchodzi się od monochromatycznych, białych kuchni wykończonych materiałami o wysokim, niemal lustrzanym połysku. W cenie dużo bardziej niż zimne aranżacje sprawiające wrażenie niemal laboratoryjnej czystości są naturalne kompozycje o ciepłym wyrazie. W wielkim stylu do łask wracają meble o drewnianej powierzchni. Naturalny surowiec często łączony jest z innymi materiałami (betonem, metalem, matowymi płytami MDF), co pozwala stworzyć wyraziste i oryginalne kompozycje.

Szach-mat!

Kolejna propozycja zainteresuje z pewnością wszystkich trendsetterów preferujących awangardowe rozwiązania. W modnych kuchniach często goszczą jednolite, czarne zabudowy o matowym wykończeniu. Pozbawione uchwytów i dekorów kwadratowe szafki pokrywające ścianę od podłogi aż po sufit prezentują się niezwykle efektownie. Pamiętaj jednak, że ciemne kolory zarezerwowane są dla dużych pomieszczeń.

Funkcjonalność ponad wszystko

Architekci projektujący meble kuchenne dążą do tego, aby w prostej formie zamknąć jak najwięcej możliwości. Przechowywanie produktów spożywczych i sprzętu nigdy nie było prostsze – kosze cargo o zróżnicowanej budowie, szafki narożne z wysuwanymi lub obrotowymi półkami, wyposażone w organizery, głębokie szuflady o pełnym wysuwie czy ukryte, wysuwane półki z koszyczkami znacznie ułatwiają utrzymanie w kuchni nieskazitelnego porządku.