Inspiracje w aranżacji kuchni

Kuchnia w industrialnym stylu

Maj 24, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Kuchnia w industrialnym stylu

Stylowe, wyraziste i niezwykle oryginalne… Wnętrza urządzone w stylu industrialnym od kilku sezonów cieszą się ogromnym zainteresowaniem trendsetterów na całym świecie. Moda na aranżacje wzorowane na pofabrycznych, przemysłowych przestrzeniach nie omija również kuchni. Czym charakteryzują się kuchnie inspirowane stylem industrialnym? Sprawdź!

Z fabryk na salony

Kolebką uwielbianego dzisiaj w całej Europie stylu industrialnego są Stany Zjednoczone. To właśnie na nowojorskich przedmieściach w latach 50. ubiegłego stulecia zaczęły powstawać pierwsze lofty. Początkowo to bohema artystyczna zaczęła przekształcać duże, przestronne powierzchnie o otwartym układzie na awangardowe lokale mieszkalne. Z czasem moda na lofty rozprzestrzeniła się na całe Stany Zjednoczone, aż wreszcie, w latach 90., dotarła również do Polski.

Początkowo rodacy sceptycznie podchodzili do zimnych, surowych wnętrz przypominających hale fabryczne. Dzisiaj sytuacja diametralnie się zmieniła – lofty stają się obiektem pożądania najbardziej wymagających estetów.

Jak wygląda industrialna kuchnia?

W kuchni zaprojektowanej w industrialnym stylu eksponuje się wszystko to, co w normalnych warunkach staramy się skrupulatnie zakryć i zabudować – wszelkiego rodzaju kable, elementy instalacji, urządzenia, rury. W aranżacji dominują ciemne, przygaszone kolory i meble o prostej formie. Na ścianach, podłogach i innych elementach architektonicznych pojawia się czerwona cegła, beton, metal oraz postarzane drewno. W klimat doskonale wpiszą się meble z czarnymi frontami o matowej powierzchni. Co ważne, kuchnia nie powinna stanowić osobnego pomieszczenia, ale płynnie zlewać się z salonem.

Add comment