Inspiracje w aranżacji kuchni

Kuchnia w rustykalnym stylu

Kwiecień 26, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Kuchnia w rustykalnym stylu

Marzysz o kuchni, która stanie się pachnącym domowym ciastem centrum rodzinnej integracji? Inspiracji do stworzenia ciepłej, naturalnej kompozycji warto szukać na wsi! Dzisiaj przyjrzymy się bliżej stylowi rustykalnemu. Jak powinna wyglądać kuchnia przywołująca wspomnienie wakacji na ustronnej, sielskiej wsi? Sprawdź!

Meble z drewna

W wiejskiej kuchni zdecydowanie nie sprawdzą się minimalistyczne meble z połyskującej płyty. Miłośnicy aranżacji rodem ze spokojnej wsi powinni skierować swoją uwagę na meble wykonane z drewna. Naturalnie usłojona zabudowa udekorowana frezowaniami wniesie do pomieszczenia ciepło i stworzy prawdziwie swojski klimat. Obawiasz się, że zabudowa z litego drewna  jest poza Twoim zasięgiem? Tańszą alternatywą dla szafek zbudowanych z naturalnego surowca są meble z płyty MDF pokrytej fornirem – cienką okleiną pozyskiwaną z drewna. Tego typu meble do złudzenia przypominają swój droższy odpowiednik, a jednocześnie ich zakup nie powinien mocno nadszarpnąć domowego budżetu.

Wśród kuchennej zabudowy powinno znaleźć się miejsce na ozdobny kredens. Imponujący mebel w retro stylu nada całości niepowtarzalnego uroku. Za szklaną witrynką kredensu warto wyeksponować kolekcję malowanej porcelany. W sercu kuchni powinien stanąć duży, masywny stół z surowym, drewnianym blatem, który skupi wokół siebie całą rodzinę. Dopełnieniem całości będzie kamienna lub drewniana podłoga

Dodatki

Elementy dekoracyjne są ważną częścią każdej aranżacji. W kuchni inspirowanej wsią nie może zabraknąć świeżych kwiatów, warkoczy czosnku, haftowanych serwetek i obrusów, glinianych garnuszków i porcelany z ludowymi motywami. Na parapecie warto założyć swoją własną mini-uprawę świeżych ziół, które roztoczą w kuchni przyjemny, świeży zapach.

Add comment