Kategorie:

Kuchnia zaaranżowana eleganckimi i trwałymi meblami

Szukając inspiracji na niebanalną kuchnię, warto zastanowić się nad całkowitym przearanżowaniem wnętrza. Ułatwią to nie tylko niezliczone kolekcje meblowe, ale również doświadczeni architekci, którzy stworzą dla nas projekt idealnej kuchni. O czym pamiętać, wybierając nowe meble kuchenne? Jakie możliwości warto wykorzystać, by kuchnia była funkcjonalna i elegancka?

Meble wykonane z trwałych materiałów

Nowoczesne meble kuchenne to kolekcje tworzone w przemyślany sposób. Podstawą są tu płyty meblowe i płyty MDF o konkretnej grubości. Płyty takie nie odkształcają się, nie są podatne na działanie wilgoci, ścieranie. Płyty meblowe pozwalają na zrealizowanie nawet najśmielszych marzeń dotyczących niebanalnych kolekcji meblowych. Płyty pokrywane są różnymi strukturami, wśród których najchętniej wybieranymi są lakier i laminat. Tworzywa te nie są podatne na ścieranie, wnikanie kurzu, tłuszczu, ich czyszczenie jest niezwykle proste. Meble kuchenne mogą mieć również fronty tworzone z odpowiednio przygotowanego forniru, co znacząco podnosi estetykę pomieszczenia. Projektując elementy zabudowy kuchennej, projektanci chętnie sięgają po przeszklenia – pozwalają one na optyczne odciążenie mebli, nadanie im lekkości i niebanalnej oprawy, zmianę formy. Meble mogą posiadać również zintegrowane oświetlenie, które pozwoli wydobyć z nich jeszcze więcej piękna.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Szeroki wybór elementów w kolekcjach meblowych nie jest przypadkowy – projektanci oddają w ręce klientów tak szeroki wybór mebli, by mogli oni dopasować je do własnych potrzeb. W kolekcjach znajdziemy klasyczne szafki wiszące i stojące, regały, szafki narożne, wysuwane kosze cargo, ale również witryny czy słupki, elementy pod zabudowę. Warto również zwrócić uwagę na markowe akcesoria oraz elementy, które pozwolą korzystać z mebli w jeszcze prostszy i wygodniejszy sposób.