Inspiracje w aranżacji kuchni

Kuchnie w industrialnym stylu

Wrzesień 7, 2018.Tekla Wojciechowska.1 Like.0 Comments
Home/inspiracje/Kuchnie w industrialnym stylu

Styl industrialny przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam w ubiegłym stuleciu zaczęto adaptować na lokale mieszkalne stare, bezużyteczne przestrzenie pofabryczne. Duże, surowe mieszkania początkowo były oznaką biedy. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej – lofty stały się synonimem luksusu i awangardy. Elementy stylu czerpiącego z estetyki starych zakładów produkcyjnych szturmem wdzierają się również do naszych kuchni. Czym charakteryzują się kuchenne wnętrza urządzone na industrialną modłę? Sprawdź!

Klimat nowojorskiego przedmieścia

Kable wystające ze ścian, ceglane mury, nadgryzione zębem czasu meble, widoczne elementy instalacji – oto esencja stylu industrialnego! Na pierwszy rzut oka przestrzenie nawiązujące do stylu dominującego w loftach wydają się być niedopracowane. Nie daj się zwieść pozorom! Każdy element wystroju jest przemyślany w najmniejszym calu.

Kuchnie w tego typu mieszkaniach są zazwyczaj przestronne i otwarte. Próżno szukać tutaj klasycznych meblościanek czy jasnych mebli. W awangardowych aranżacjach prym wiodą surowe, minimalistyczne meble o fakturze starego drewna. Ciekawym uzupełnieniem kuchennej zabudowy jest duży stół z blatem z litego, niemal nieobrobionego drewna osadzonym na metalowych nogach.

Dodatki mają znaczenie!

Ostatnim etapem urządzania swojej wymarzonej kuchni jest wybór odpowiednich dodatków. W surowej, industrialnej kuchni należy postawić na minimalistyczne, ale wyraziste akcenty, które podkreślą charakter wnętrza. Zamiast klasycznej lampy wybierz surowe żarówki albo modele w stylu reflektorów, na blacie poustawiaj ażurowe, metalowe misy. W niezagospodarowanym kącie kuchni warto postawić metalowy regał z kompozycją z ziół, butelkami z winem i akcesoriami kuchennymi.