Kategorie:

Nowe meble: modułowe czy na wymiar?

Remont kuchni albo urządzenie od podstaw tej strefy w nowym domu jest ogromnym przedsięwzięciem. Zanim zaczniesz gotować w swojej wymarzonej, pięknej kuchni, czeka Cię niełatwe zadanie: kupno mebli. Dzisiaj zastanowimy się, jakie rozwiązanie okaże się dla Ciebie korzystniejsze: kupno mebli modułowych czy na wymiar?

Meble na wymiar

Zabudowa kuchenna tworzona przez projektanta na zamówienie z pewnością ma wiele zalet. Do największych z nich z pewnością zaliczyć możemy wpływ na każdy detal mebli. Możliwość zamówienia mebli kuchennych na wymiar często jest ratunkiem dla osób dysponujących nieustawną, wąską i nietypową kuchnią, której zaadaptowanie może przysporzyć laikowi wielu trudności.

Warto mieć jednak świadomość, że zaprojektowanie, wyprodukowanie i montaż tego typu zabudowy jest niemałą inwestycją, która może nadszarpnąć domowy budżet. Nie jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie – realizacja projektu może trwać nawet kilka miesięcy.

Meble modułowe

Znacznie tańszą alternatywą dla kosztownych kompletów projektowanych i produkowanych według indywidualnych wytycznych są meble modułowe. To właśnie na nie najczęściej decydują się osoby stojące przed wyzwaniem urządzenia nowej kuchni. Wybór mebli modułowych nie oznacza pójścia na ustępstwa i rezygnacji z jakości czy wymarzonego designu. Producenci wyposażenia kuchennego oferują ogrom różnorodnych rozwiązań dających Ci niemal nieograniczone możliwości podczas kreatywnej aranżacji przestrzeni. Nowoczesne systemy składają się z ogromnej liczby szafek, półek, regałów, koszy cargo i innych elementów, które możesz dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc aranżację ściśle odpowiadającą Twoim oczekiwaniom i dostosowaną do układu i wymiarów każdego pomieszczenia. Możesz również wybrać materiał, z którego wykonane będą meble. Co ważne, meble modułowe można bez problemu złożyć i zamontować w innym miejscu, co z pewnością okaże się niezwykle pomocne przy ewentualnej przeprowadzce.