Kategorie:

Nowoczesne kuchnie – poznaj najświeższe trendy

Wiosna to bez wątpienia okres remontowy. Właśnie teraz znaczna część z nas zastanawia się nad tym, jaki fason mebli i kolorystykę wybrać do kuchni. Przychodzimy z pomocą wszystkim osobom pragnącym odświeżyć kuchenne wnętrze z polotem! Jakie rozwiązania są w tym sezonie szczególnie modne? Sprawdź kilka najgorętszych trendów!

Zabawa kolorem

Jeszcze do niedawna kolorem dominującym w modnych kuchniach była biel. Dzisiaj, wręcz przeciwnie, monochromatyczne, jasne i zimne kompozycje ustępują miejsca wyrazistym kolorom. W dużych, dobrze nasłonecznionych kuchniach warto postawić na eleganckie tonacje – matową czerń i granat zestawione ze złotymi dodatkami. W mniejszych pomieszczeniach znacznie lepiej będzie prezentować się jasna zabudowa w kolorze pastelowego różu, jasnej zieleni, kawy z mlekiem. Ciekawym sposobem na dodanie kuchennemu wnętrzu ciekawego charakteru jest zestawienie ze sobą szafek górnych i dolnych w podobnej kolorystyce, ale innej fakturze, na przykład matowego brązu z drewnem.

Meble z frezami

Minimalistyczne, pozbawione jakichkolwiek dekorów fronty odchodzą do lamusa. Obecnie producenci mebli wracają do klasyki, ozdabiając proste bryły frezami w kształcie ramki albo pionowych listewek. Połączenie subtelnego zdobienia, prostych form i szlachetnej kolorystyki przynosi fenomenalny efekt!

Mocny akcent

Jednym z ciekawszych trendów w kuchniach jest wykorzystanie do ich aranżacji szkła, metalu i industrialnych, surowych elementów. Dodatki w formie metalowych hokerów ustawionych przy wyspie, oszklonych gablot, metalowych lamp i regałów, miedzianej, wysokiej baterii zlewozmywakowej dodadzą nawet najprostszej zabudowie wyrazistości.