Inspiracje kuchenne | Blog o aranżacji kuchni

Poznaj zalety kuchni zabudowanych do sufitu!

4 września 2018.kolorowe-kuchnie.pl.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Poznaj zalety kuchni zabudowanych do sufitu!

Funkcjonalna kuchnia odznacza się nie tylko dużą ilością miejsca do przechowywania niezbędnych elementów wyposażenia, ale również komfortem i elegancją. Połączenie tych cech nie jest dzisiaj problemem – do wyboru mamy wiele interesujących zestawów meblowych, wśród których bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest kuchnia zabudowana do sufitu.

Kiedy potrzebujemy dużo przestrzeni…

Zasadniczo na kuchnie zabudowane do sufitu decydują się przede wszystkim ci, którzy z góry zakładają potrzebę dużej ilości miejsca do przechowywania. Takie kuchnie pozwalają na zabudowanie sporej przestrzeni i optymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego. Nie oznacza to jednak, że kuchnia zostaje całkowicie zabudowana. Kuchnie zabudowane do sufitu to ciekawe konstrukcje tworzone przez doświadczonych projektantów. Odpowiednie ułożenie konkretnych elementów pozwala na uzyskanie sporej ilości przestrzeni, jednocześnie bez optycznego zmniejszania pomieszczenia.

Kuchnie zabudowane do sufitu i ich zalety

Bez wątpienia największą zaletą kuchni zabudowanych do sufitu jest fakt, że otrzymujemy sporą ilość miejsca w szafkach, półkach, wiele urządzeń kuchennych możemy zabudować. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak interesujące mogą być obecnie meble tego typu. Wśród licznych propozycji w kolekcjach znajdziemy szafki stojące, wiszące, półki, szuflady, gabloty z frontami otwieranymi w sposób klasyczny, jak i do góry, szafki jednodrzwiowe i dwudrzwiowe, szafki narożne, nadstawki czy zabudowy.

Czy zabudowa całej ściany jest dobrym pomysłem?

Śmiałe projekty znanych designerów pokazują, jak w prosty i elegancki sposób zabudować całą ścianę e kuchni. W takiej konstrukcji uwzględniono nie tylko wiele szafek i skrytek, ale przede wszystkim podświetlane blaty robocze. Tak zaprojektowana bryła jest zazwyczaj symetryczna, co pozwala na jej optyczne wyważenie. Aby kuchnia zabudowana do sufitu nabrała nieco lekkości możemy zastanowić się nad szafkami z witrażowymi frontami, dzięki którym widać będzie także co znajduje się wewnątrz. Zastosowanie szkła pozwoli przełamać monotonię jednolitej „ściany” meblowej. Jeśli zależy nam jednak na jednolitej powierzchni musimy nie tylko zabudować wszelkie urządzenia kuchenne (np. lodówkę), ale też zrezygnować z klasycznych uchwytów.

Jak sprawić, aby kuchnie zabudowane do sufitu budziły podziw?

Z pewnością najważniejszy jest dobry plan oraz umiejętność operowania dodatkami. Nie jest prawdą, że w kuchniach sprawdzą się jedynie jasne, kremowe kolory. Wiele osób decyduje się na chłodne odcienie szarości, grafit, czy nawet czerń. Wybierajmy kolor kuchni zgodnie z własnymi upodobaniami!

Drugim ważnym krokiem jest spojrzenie na kuchnię jak na pełną całość. Musimy uwzględnić w niej także wszelkie sprzęty kuchenne i zastanowić się, czy pragniemy ich zabudowy czy też nie. Kolejnym krokiem będzie wybór frontów – będziemy musieli zadecydować, czy chcemy, aby były matowe lub lśniące. Obie opcje mają wiele zalet i kilka wad. Lśniące fronty doskonale odbiją światło, maty pozwolą na utrzymanie naturalnego wyglądu mebla. Istotne są również uchwyty – jeśli chcemy akcentów na tle jednokolorowej kuchni zastosowanie kontrastowych uchwytów może okazać się świetnym rozwiązaniem.

W wielu kolekcjach mebli kuchennych dedykowanych do zabudowy pod sufit znajdziemy piękne kontrastowe fronty, które mogą być zdobione także deseniami czy konkretnymi grafikami. Takie nowoczesne podejście do aranżowania kuchni sprawia, że wnętrze to nabiera wyjątkowego charakteru.

Kopy Theme . Proudly powered by WordPress . Created by IshYoBoy.com