Inspiracje w aranżacji kuchni

Styl skandynawski w kuchennym wydaniu

Kwiecień 5, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Styl skandynawski w kuchennym wydaniu

Mieszkania Norwegów, Duńczyków i Szwedów stały się dla większości estetów wzorem do naśladowania. Niemal cały świat pokochał bezwzględną miłością praktyczny minimalizm, naturalność i funkcjonalność rodem z północnej części Europy. Mimo tego, że styl skandynawski pewnym krokiem wkroczył na salony już kilka lat temu, to jego popularność zdaje się nie mieć końca. Jakich elementów nie może zabraknąć w kuchni inspirowanej Skandynawią? Sprawdź!

Ciepło i minimalizm

Bijący rekordy popularności styl skandynawski jest harmonijnym połączeniem nowoczesnej prostoty i naturalności. W przeciwieństwie do klimatu panującego na Północy, tamtejsze mieszkania są niezwykle ciepłe i jasne. Swobodny dostęp do światła słonecznego, paleta kolorystyczna oparta na bieli i pastelach, obecność drewna, kwiaty doniczkowe dekorujące półki i dodatki z naturalnych materiałów sprawiają, że mieszkania są niezwykle przytulne. Naturalne, swobodne formy mieszają się tutaj z geometrycznymi, minimalistycznymi bryłami.

Walory stylu skandynawskiego nie ograniczają się tylko do zachwycającej estetyki. W parze ze stylem idzie również funkcjonalność. W mieszkaniach Skandynawów próżno szukać niefunkcjonalnych rozwiązań i bezużytecznych mebli. Zgodnie ze skandynawską filozofią, przedmioty znajdujące się w domu mają maksymalnie ułatwiać i umilać codzienne życie.

Skandynawia w kuchni

Głównym elementem kuchennej aranżacji zaprojektowanej w stylu skandynawskim są meble zbudowane z białej płyty. Lekka zabudowa z frontami udekorowanymi delikatnymi frezowaniami, drewnianym, solidnym blatem oraz szklanymi witrynkami doskonale sprawdzi się w nawet małym pomieszczeniu. Jeśli warunki przestrzenne na to pozwalają, w sercu kuchni warto ustawić duży, drewniany stół otoczony krzesłami osadzonymi na geometrycznych, krzyżujących się nogach.

Add comment