Inspiracje w aranżacji kuchni

Biała kuchnia klasyczna – stwórz piękne wnętrze w swoim domu!

Sierpień 7, 2018.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Biała kuchnia klasyczna – stwórz piękne wnętrze w swoim domu!

Elegancka biel w kuchniach to dzisiaj prawdziwy hit – dzięki niej możliwe jest optyczne powiększenie małych kuchni, jak również urozmaiceniem dużych wnętrz. Biel kojarzona jest przede wszystkim ze stylem skandynawskim, jednak możemy dzięki niej odtwarzać także inne style w naszym domu. Biała kuchnia klasyczna pozwoli nam harmonijnie połączyć klasyczne rozwiązania oraz nowoczesne trendy, tworząc wnętrze wyjątkowe.

Biała kuchnia klasyczna – inspiruj się od najlepszych!

Biel to obecnie najmodniejszy kolor w kwestii urządzania mieszkania – sprawdza się w każdym wnętrzu i dodaje im szlachetności. W przypadku kuchni biel pomoże odtworzyć klimat wnętrz rustykalnych czy prowansalskich, ale także nowoczesnych kuchni skandynawskich. Biel pozwoli wydobyć z wnętrza to, co najpiękniejsze. Dodatkowo nie wymaga wiele pracy, aby utrzymać ją w czystości – to jednak zasługa nowoczesnych technologii oraz propozycji topowych producentów mebli. W przypadku białej klasycznej kuchni inspiracji szukajmy w magazynach dotyczących urządzania wnętrz, jak i w sieci.

Jakie meble wykorzystać w białej kuchni klasycznej?

Wybór mebli nie będzie w tym wypadku problemem – biel jest na topie, przez co wszyscy producenci mebli zaoferują nam przynajmniej kilka kolekcji w tym kolorze. To co powinno interesować nas najbardziej to jednak trwałość mebli i ich odporność na uszkodzenia. Dzisiaj zdecydowana większość mebli kuchennych tworzona jest z desek laminowanych. Oznacza to, że deska wykonana z elementów drewnianych jest pokryta laminatem w wybranym kolorze i fakturze. Wybór tych ostatnich jest praktycznie nieograniczony co sprawia, że stworzenie wymarzonej kuchni w rozsądnej cenie jest na wyciągnięcie ręki!

Meble kuchenne wykonane z desek laminowanych są odpowiednio zabezpieczone przed ścieraniem, zarysowaniami, wnikaniem brudu, wilgoci. Czyszczenie ich powierzchni nie sprawi nam żadnego problemu, gdyż powierzchnia laminatów nie jest porowata – brud nie wnika głębiej.

Klasyczna biała kuchnia w stylu prowansalskim i rustykalnym

Biała kuchnia klasyczna w prosty sposób może stać się modną kuchnią rustykalną czy prowansalską – musimy jedynie zwrócić uwagę na detale! W przypadku kuchni rustykalnych ważne są detale: liczne sfazowania oraz witryny szklane – cała kuchnia ma tworzyć wrażenie licznych pudełek, w których każdy element idealnie pasuje do innych. W kuchniach rustykalnych nie możemy zapomnieć o industrialnych dodatkach (zlew, lampy) oraz o wykorzystaniu wzorów owoców, kwiatów i warzyw, np. na kaflach ściennych czy podłogowych. Biel mebli wspaniale podkreślą zioła w doniczkach czy polne kwiaty ustawione w prostym wazonie. Taka kuchnia z pewnością sprawi, że każdy domownik chętnie będzie spędzał w niej czas.
Kuchnie prowansalskie to niewymuszone kształty oraz liczne dodatki z naturalnego drewna. Całość ma wyglądać elegancko, ale i swojsko.

Czy biel w kuchni może być funkcjonalna?

Zdecydowanie tak. Wiele osób obawia się bieli w kuchni – są zdania, że kolor ten bardzo szybko zacznie łapać brud, widoczne będą wszelkie zabrudzenia, zarysowania. Współcześnie jednak producenci oferują nam tworzywa wysokiej klasy, odporne na uszkodzenia i zabrudzenia, przez co zastosowanie bieli nie jest już żadnym ryzykiem. Klasyczne białe kuchnie dają także wiele możliwości aranżacji – białe meble możemy urozmaicić poprzez zastosowanie drewnianych paneli kuchennych czy też eleganckich kafli ściennych i podłogowych w kontrastowym kolorze. Innym sposobem na nieco kontrastu jest zastosowanie widocznych uchwytów do szafek czy listew w mocnej barwie.