Inspiracje w aranżacji kuchni

Ciekawa kuchnia w stylu retro

Październik 5, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Ciekawa kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro może przywodzić na myśl dzieciństwo i wspaniały czas spędzony u naszych dziadków. To również nasze kuchnie, które mieli nasi rodzice. Jak się okazuje w obecnych czasach można znaleźć wielu miłośników tego oryginalnego i unikalnego stylu.

Meble w stylu retro

Wybierając meble do kuchni w stylu retro zwracajmy uwagę na ich naturalne, drewniane wykończenia. Przy czym nie muszą być to meble w klasycznym brązie, chociaż wiele osób decyduje się na jego różne odcienie. Szafki mogą być pomalowane klasyczną, biała farbą. Fronty szafek mogą być przeszklone, dzięki czemu w bardzo ciekawy sposób będą prezentowały jej zawartość. Bardzo ciekawą do takiej kuchni są różnego rodzaju półki, gdzie możemy prezentować dodatki, jakie zakupimy do naszej kuchni pod postacią garnków czy też figurek przywiezionych z dalej podróży, służących nawet do wieszania różnych akcesoriów kuchennych. 

Kolory w stylu retro

Stawiając na kolory w stylu retro musimy zwrócić uwagę na biel i ecru. Przy czym nie jesteśmy jednak skazani tylko na te dwa kolory. Pamiętajmy o tym, że amerykańskie kuchnie w latach 60-tych i 70-tych były miejscami, gdzie pośród bieli pojawiało się dużo czerwieni, żółci z dodatkowymi elementami srebrnymi. Bardzo fajnym dodatkiem do białego koloru jest pudrowy róż, jednak nie każdy mężczyzna zgadza się na to, aby taki kolor dominował w jego męskiej kuchni. Zamiast różu można wybrać orzeźwiający miętowy kolor, który razem z bielą będzie się wspaniale komponował w naszej kuchni w stylu retro. 

Add comment