Inspiracje w aranżacji kuchni

Ciekawe rozwiązania do kuchni

Listopad 12, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Ciekawe rozwiązania do kuchni

Kuchnia jest miejscem, które pozwala na zastosowanie wielu ciekawych inspiracji architektonicznych. Nie można jednak pozwolić sobie na zbytnią przesadność, jeżeli chcemy, aby pomieszczenie było przytulne i wygodne w swoim użytkowaniu.

Kuchnia aż pod sam sufit

Wielu architektów nie zaleca stosowania szafek kuchennych od samej podłogi aż po sam sufit. Całość wydawać może się wtedy zbyt mocna, zbyt przytłaczająca. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z małymi aneksami kuchennymi. Co mamy jednak zrobić, jeżeli miejsca mamy mało, a rzeczy do przechowania dużo? Oczywiście, że nie oznacza to faktu wywalenia wszystkich przedmiotów na śmietnik (można jednak zastanowić się nad tym, czy wszystko jest nam faktycznie potrzebne). Warto jednak skorzystać z umiejętnie wykonanej zabudowy pod sam sufit, dzięki czemu będziemy mieli dość miejsca na przechowywanie rzeczy. “Lekkość” meblom zapewnimy za pomocą umiejętnie dobranych dekoracji do tego pomieszczenia kuchennego.

Ciche domykanie

Bardzo fajnym rozwiązaniem w kuchniach są szuflady zamontowane na droższych, ale cichych prowadnicach. Tego rodzaju prowadnice można na ogół spotkać w kuchniach wykonanych na zamówienie. Już nie musimy obawiać się dzięki temu głośnych trzasków, które są w szczególności udziałem małych dzieci. Do tego szuflady dzięki takim prowadnicom chodzą bardzo lekko, nawet jeżeli są one w znaczny sposób obciążone. Warto również pamiętać, że szuflady z takim systemem zamykania wyglądają estetyczniej przy wielu rozwiązaniach architektonicznych. 

Add comment