Inspiracje w aranżacji kuchni

Ciemne meble w małej kuchni – dobry pomysł?

Sierpień 2, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Ciemne meble w małej kuchni – dobry pomysł?

Przeglądając katalogi topowych marek meblowych, nie sposób nie zauważyć, jak ogromną popularnością cieszą się ciemne meble o matowym wykończeniu. Mimo tego, że niebanalne rozwiązanie doskonale prezentuje się na zdjęciach, warto dokładnie przemyśleć zakup tego typu zabudowy. Szczególnie uważni powinni być posiadacze małych kuchni. Dlaczego? Sprawdź!

Matowa czerń w małych kuchniach

Nie da się zaprzeczyć, że idealnie czarne, matowe kuchnie zaprojektowane w minimalistycznym stylu doskonale się prezentują. Zestawione z drewnianym blatem szafki z kwadratowymi drzwiczkami nadają wnętrzu luksusowego charakteru. Niestety, architekci zaznaczają,  że ciemne, szczególnie pozbawione połysku powierzchnie zarezerwowane są dla dużych pomieszczeń o dobrym nasłonecznieniu. Czarne, matowe fronty pochłaniają światło, co optycznie jeszcze bardziej zmniejszy już niewielką kuchnię.

Jakie rozwiązania sprawdzą się w niedużym pomieszczeniu?

Planujesz remont małej kuchni? Zrezygnuj z masywnych, ciemnych mebli, które będą przytłaczać kompozycję. W tym przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się aranżacja oparta na rozbielonych tonacjach. Projektując niewielką kuchnię, warto skierować swoją uwagę na lżejsze fasony. Prostym sposobem na dodanie ciasnej przestrzeni kilku metrów kwadratowych jest ustawienie pod ścianami minimalistycznych, delikatnych mebli z białymi frontami pokrytymi laminatem o wysokim połysku. Błyszcząca tafla będzie odbijać światło, dzięki czemu kuchnia będzie wydawała się większa. Dodatkowo lekkości zabudowie doda podświetlenie poziomych krawędzi.  Właścicieli mieszkań o ograniczonym metrażu powinny zainteresować również meble inspirowane stylem skandynawskim.

Add comment