Inspiracje w aranżacji kuchni

Ciepła i nowoczesna kuchnia w stylu skandynawskim

Styczeń 24, 2020.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Ciepła i nowoczesna kuchnia w stylu skandynawskim

Urządzenie pięknej i funkcjonalnej kuchni jest nie lada wyzwaniem! Skomplikowaną misję osobom remontującym lub urządzającym swoje mieszkania ułatwiają katalogi, gdzie prezentowane są najciekawsze koncepcje. Z ogromu zachwycających projektów szczególnie wyróżniają się kuchnie skandynawskie, które od kilku lat nie tracą na aktualności. Jak urządzić wnętrze nawiązujące do wzornictwa rodem z chłodnej Północy? Sprawdź!

Styl skandynawski wciąż na czasie!

Królową skandynawskich wnętrz jest biel. Cechą charakterystyczną kuchni skandynawskich są więc białe, proste meble z drewnianym, solidnym blatem i przeszklonymi witrynkami, jasne ściany. Unikaj mebli z białych płyt pokrytych laminatem o wysokim połysku. Powierzchnia szafek powinna być półmatowa i delikatnie usłojona. Mieszkania skandynawskie są przestronne i jasne, dużą rolę odgrywają w nich naturalne materiały z drewnem na czele. Do kuchni powinno dostawać się maksimum naturalnego światła, więc zrezygnuj z ciężkich firanek i zasłon na rzecz niemal przezroczystych, lekkich materiałów lub jasnych rolet. Idealnym dopełnieniem aranżacji będzie stylowy parkiet oraz ściany pokryte jasnoszarą (koniecznie plamoodporną) farbą.

Skandynawowie są minimalistami ceniącymi funkcjonalność. Zadbaj o to, aby w kuchni panował idealny ład, a zabudowa cechowała się przejrzystością i prostotą układu. Meble powinny być nie tylko dopracowane pod kątem estetycznym, ale również praktyczne – wykonane z wysokiej jakości materiałów (najlepiej litego drewna), odporne na czynniki zewnętrzne, pojemne i dobrze zorganizowane.

Kropka nad „i”

Ostatnim etapem aranżowania kuchni jest wybór dodatków. Pożądany, przytulny klimat stworzysz, kiedy na otwartych półeczkach poukładasz kolorowe, ceramiczne naczynia oraz pachnące zioła w ciekawych doniczkach. Za witryną powinny znaleźć się ulubione książki kucharskie, a na haczykach nad blatem – drewniane akcesoria.

Add comment