Inspiracje w aranżacji kuchni

Czarna kuchnia: czy może być praktyczna?

Lipiec 17, 2020.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Czarna kuchnia: czy może być praktyczna?

Wszędobylska biel ma poważnego konkurenta: czerń. Jeszcze do niedawna większość osób szukających inspiracji do stworzenia efektownej kuchni skupiała swoją uwagę na jasnych aranżacjach. Dzisiaj, wręcz przeciwnie, to głębokie, ciemne barwy przyciągają wzrok w zachwycie. Nie ulega wątpliwościom, że skąpane w czerni wnętrza prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Ale czy w parze z efektem wizualnym idzie również funkcjonalność? Sprawdź!

Czarne meble idealne do dużych kuchni

Obawiasz się, że ciemne meble będą prezentować się ponuro? Wbrew pozorom, wcale nie musi tak być! Ciemne barwy połączone ze złotem, srebrem, marmurem czy drewnem wnoszą do wnętrz elegancję i nutę luksusu. Warto mieć jednak świadomość, że czerń zarezerwowana jest dla dużych pomieszczeń o dobrym nasłonecznieniu. Modna zabudowa pokrywająca ścianę od podłogi aż po sam sufit w małym pomieszczeniu będzie przytłaczać. Ponadto, ciemne powierzchnie, szczególnie matowe, pochłaniają światło, co również optycznie zmniejsza metraż kuchni.

Czerń nie musi być chłodna

Prostym sposobem na dodanie skąpanej w czerni zabudowie ciepłego wyrazu jest wzbogacenie jej o solidny drewniany blat.  Jasne płytki, oświetlenie w ciepłej barwie, surowy stół z drewna przełamią chłód kompozycji.

Nowoczesne meble łatwe do utrzymania w czystości

Wymieniając walory ciemnych mebli, nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej zalecie – łatwości w sprzątaniu. Ciemne, matowe lub półmatowe fronty pokrywane są folią albo laminatem, które zapobiegają wsiąkaniu wody i zanieczyszczeń w głąb mebli. Ponadto, na ciemnych powierzchniach zabrudzenia są zdecydowanie mniej widoczne niż na jasnych frontach.

Add comment