Inspiracje w aranżacji kuchni

Czarne meble kuchenne

Styczeń 2, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Czarne meble kuchenne

Jeszcze do niedawna niekwestionowanym hitem aranżacyjnym były białe meble kuchenne. Niemal każda osoba remontująca lub urządzająca kuchnię od podstaw decydowała się na delikatną, minimalistyczną zabudowę lub meble w stylu skandynawskim. Dzisiaj moda zmienia się o 180 stopni i do kuchni w wielkim stylu wkraczają głębokie, ciemne barwy.

Czas na mat!

Kuchenne kolekcje czołowych producentów zaskakują swoją elegancją. Kwadratowe, pozbawione zbędnych ozdobników fronty pokryte matowymi laminatami wnoszą do kuchni szyk i klasę. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród trendsetterów cieszą się zabudowy pokrywające szczelnie ścianę od podłogi po sam sufit. Czarne fronty doskonale prezentują się zestawione z naturalnymi, solidnymi blatami wykonanymi z ciemnego drewna lub kamienia. Ciekawy efekt uzyskamy, kiedy matowe, czarne meble przełamiemy jasnymi płytkami o wysokim połysku, błyszczącym blatem z kamienia czy zielonymi akcentami w postaci ziół w doniczkach.

Tego typu koncepcja przypadnie do gustu osobom ceniącym czysty minimalizm. Czarna, jednolita zabudowa wnosi do wnętrz luksusowy charakter.

Uwaga: mały metraż!

Niestety, czarna kuchnia nie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Na baczności powinni się mieć właściciele mieszkań z małymi kuchniami (szczególnie pozbawionymi okna). Głęboka czerń – zwłaszcza matowa – pochłania światło i może przytłaczać kompozycję, optycznie zmniejszając pomieszczenie. Aby ciemna kuchnia prezentowała się atrakcyjnie, a jednocześnie była maksymalnie praktyczna, powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Zamiast klasycznej, dużej lampy sufitowej warto wybrać punktowe diody, które doświetlą wszystkie zakamarki i dodadzą zabudowie lekkości.

Add comment