Inspiracje w aranżacji kuchni

Dobrze urządzona kuchnia

Październik 10, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Dobrze urządzona kuchnia

Dobrze urządzona kuchnia sprawia, że więcej osób chętniej w niej przebywa. To nie tylko pomieszczenie, gdzie mama stoi cały czas nad garnkami. Pomieszczenie kuchenne, aneks kuchenny sprawiają, że ludzie spotykają się na wspólnym gotowaniu, rozmowie i na wspólnym posiłku.

Wielkość blatów kuchennych

Bardzo ważną kwestią podczas planowania całej przestrzeni kuchennej są nie tylko dobrej jakości blaty kuchenne. Aczkolwiek ten element do swojej kuchni warto zamówić pod zabudowę z granitu, który wykazuje się bardzo dobrymi właściwościami. Główny blat roboczy powinien mieć co najmniej 80 cm. Miejsce, gdzie będziemy odstawiać garnki przy kuchence powinno mieć 40 cm. Warto pomyśleć również o tym, aby w pobliżu zapewnić sobie takie miejsce, gdzie będzie można odstawić zakupy. Łączna długość blatów kuchennych nie powinna być mniejsza niż 200 cm. Aczkolwiek nie jest to zawsze możliwe do zastosowania.Wszystko zależne jest od wymiarów kuchni.

Ściany w kuchni

Zanim postawimy meble w naszej kuchni, zanim złożymy nawet na nie zamówienie sprawdźmy ściany w naszych kuchniach. W szczególności, jeżeli wprowadzamy się do mieszkania, domu gotowego z rynku wtórnego. Bardzo często bywa tak, że układ ścian nie będzie taki jak to sobie zaplanowaliśmy w głowach i zabudowa kuchenna nie znajdzie swojego zastosowania. Koniecznym może być w pierwszej kolejności przearanżowanie całego pomieszczenia pod względem budowlanym, a dopiero potem późniejsze wstawianie mebli do naszej nowej i bardzo wygodnej kuchni. 

Add comment