Inspiracje w aranżacji kuchni

Drewniane meble kuchenne – warto?

Luty 28, 2020.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Drewniane meble kuchenne – warto?

Urządzanie kuchni od podstaw albo jej generalny remont to niemałe przedsięwzięcie! Pierwszym etapem wnętrzarskiej rewolucji jest wybór mebli, które nadają ton całej aranżacji. Mimo tego, że producenci oferują obecnie ogrom różnorodnych, nowoczesnych materiałów, znaczna część osób wybiera do swojej kuchni meble z drewna. Dlaczego naturalny surowiec w wielkim stylu powrócił do łask? Sprawdź!

Stylowo, klasycznie, ponadczasowo…

Największym walorem mebli z drewna bez wątpienia jest ich estetyka. Zimne, niemal laboratoryjne wnętrza wypełnione meblami o połyskującej, białej powierzchni odeszły do lamusa. Projektanci stawiają obecnie na cieplejsze, bardziej domowe kompozycje. W dominujący w designie nurt idealnie wpisują się drewniane szafki. Delikatnie usłojone, naturalne powierzchnie dodają całości niepowtarzalnego, ciepłego wyrazu. Dzięki bogactwu odmian i różnorodnym fasonom meble z drewna mogą stać się bohaterem zarówno nowoczesnej kuchni, jak i wnętrza inspirowanego stylem retro.

Mówiąc o zaletach drewna, nie sposób nie wspomnieć o jego trwałości. Możesz mieć pewność, że drewniane meble będą inwestycją na długie lata. Ewentualne pęknięcie czy uszkodzenie nie oznacza konieczności wymiany kompletu – drewno można poddać renowacji, która przywróci mu doskonały wygląd.

Minusy?

Meble drewniane, podobnie jak każde inne rozwiązanie, niesie ze sobą pewne ograniczenia. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy cenę. Niestety, osoby pragnące wyposażyć swoją kuchnię w drewnianą zabudowę wykonywaną na wymiar muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. Ponadto, drewno jest materiałem wymagającym odpowiedniej troski o jego strukturę. Aby szafki, półki i blat w nienagannym stanie służyły przez wiele lat, należy regularnie poddawać je impregnacji.

Add comment