Inspiracje w aranżacji kuchni

Jak dobrać blaty kuchenne?

Wrzesień 10, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Jak dobrać blaty kuchenne?

Urządzając kuchnię na pewno poświęcimy odpowiednio dużo czasu na wybór dobrych mebli oraz takich rzeczy, jak lodówka, piekarnik, kuchenka/płyta indukcyjna, mikrofalówka, a nawet czajnik elektryczny. Ważnym elementem w każdej kuchni są również blaty kuchenne, które powinny być również bardzo starannie wybrane.

Marmurowe blaty kuchenne

Specjaliści od aranżacji polecają wybór marmurowych, granitowych blatów kuchennych produkowanych na indywidualne zamówienie. Tak, cena takich blatów z kamienia naturalnego jest duża. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, że ich jakość jest nieporównywalnie wyższa niż blatów drewnianych i laminowanych. Blaty z marmuru lub granitu cechują się wysoką odpornością na wilgoć. Możemy być pewni, że nic nie będzie się z nimi działo i za każdym razem mokre plamy będziemy mogli ze spokojem zetrzeć. Takie blaty są również odporne na uszkodzenia mechaniczne i przez długi czas będą wyglądały wzorowo, o ile będziemy dbać o ich odpowiednią konserwację – czyszczenie. 

Elegancja i estetyka

Ważną cechą takich blatów kuchennych jest również ich wygląd. Zawsze prezentują się bardzo elegancko i estetycznie, niezależnie od tego na jaki kolor postawimy. Kamień naturalny daje nam ogromne możliwości kolorystyczne i możemy postawić na jasny odcień takich blatów oraz na ciemny, wręcz czarny kolor. Wybierając kolor weźmy pod uwagę kolor mebli i ścian, jakie mamy w swojej kuchni. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć w kuchni i w aneksie kuchennym świetnie dobraną aranżację. 

Add comment