Inspiracje w aranżacji kuchni

Jak optycznie powiększyć małą kuchnię?

Październik 26, 2018.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Jak optycznie powiększyć małą kuchnię?

Wydawać by się mogło, że efektowne i funkcjonalne urządzenie kuchni o bardzo małym metrażu jest karkołomną misją z góry skazaną na porażkę… Nie daj się zwieść pozorom! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym i szerokiej ofercie różnorodnych mebli i dodatków, nawet bardzo mała kuchnia może być niezwykle atrakcyjna. Sprawdź nasze triki i dowiedz się, jak optycznie dodać małemu pomieszczeniu kilku metrów kwadratowych!

Przede wszystkim: kolor

Podstawowym błędem, jaki możesz popełnić podczas urządzania małej kuchni,  jest wstawienie do niej ciemnych, matowych mebli. Największym sprzymierzeńcem właścicieli małych mieszkań są jasne kolory. W kuchni doskonale sprawdzą się białe meble o połyskujących frontach odbijających światło. Unikaj zdobionej, ciężkiej zabudowy. Dużo lepiej sprawdzą się meble z lekkich płyt MDF o minimalistycznej, prostej konstrukcji.

Oświetlenie

Ważnym elementem mającym wpływ na wygląd przestrzeni jest oświetlenie. Unikaj dużych lamp z ozdobnymi kloszami. Zamiast nich wybierz punktowe oświetlenie LED doświetlające wszystkie zakamarki. Ciekawym i praktycznym zarazem rozwiązaniem jest podkreślenie poziomych powierzchni mebli listwami LED. Pamiętaj, aby nie zasłaniać okna! Wręcz przeciwnie – okno powinno być wyeksponowane, aby wpuszczać do wnętrza maksimum światła.

Płytki

Drobne płytki nie współgrają z małymi powierzchniami. Niezwykle prostym sposobem na „powiększenie” ciasnej kuchni jest wyłożenie podłogi wielkoformatowymi kaflami. Może warto wybrać połyskujące, niezwykle modne modele imitujące marmur?

Dbaj o porządek

W niewielkich pomieszczeniach liczy się umiar. Ogranicz ilość urządzeń i akcesoriów znajdujących się na blatach do minimum. Ważne jest, aby w małej kuchni znajdowało się jak najmniej przedmiotów, które mogłyby zakłócić kompozycję.