Inspiracje w aranżacji kuchni

Jak pomalować kuchnię -wałek elektryczny i aerograf — czy to dobry pomysł?

Grudzień 10, 2018.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Jak pomalować kuchnię -wałek elektryczny i aerograf — czy to dobry pomysł?

Wałek elektryczny


Wałek elektryczny jest bardzo ciekawym urządzeniem. Przypomina on ten tradycyjny z tym że najczęściej posiada długą rękojeść i jest podłączony na stałe do urządzenia pompującego farbę do jego wnętrza. Samodzielnie możemy ustalić szybkość oraz ilość pompowania farby co daje wiele możliwości. Zasada działania takiego walka jest bardzo prosta i polega ona na tym, iż do wałka jest pompowana farba. Zamiast pochylać się oraz uważać, aby nie zachlapać np. wyspy lub elementów kuchennych, których nie da się zamaskować na czas malowania, możemy skorzystać z tego rozwiązania. Wałek taki będziemy mogli używać na powierzchni całej ściany i pomalować ją bez jednego schylenia się. Taka sytuacja przekłada się również na dokładność, gdyż możemy skupić się na niej w odpowiedni sposób. Urządzenie pompujące podłączone jest do prądu, a z podajnika transportuje farbę wprost do wałka. Rozwiązanie takie wymaga, aby kuchnia posiadała czynne gniazdo. Aby całe przedsięwzięcie było opłacalne, kuchnia powinna być średnich lub dużych rozmiarów.

A może aerograf?

Aerograf, czyli malowanie natryskowe odbywa się przy pomocy pistoletu. Do pojemnika z farbą wlewa się substancję, po czym pistolet nanosi cienką i równomierną jej warstwę na ściany czy sufity. Pistolet do malowania jest jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań podczas malowania kuchni, ale ma jeden znaczący plus — wpływa pozytywnie na wysoką jakość malowania. Jeśli posiadamy nowe i równe ściany oraz chcemy, aby kuchnia była pomalowana dokładnie i z dbałością o szczegóły -warto wybierać takie rozwiązanie. Obsługa pistoletu z farbą nie jest trudna, choć powinna być poprzedzona kilkoma treningowymi malowaniami — np. garażu. Jeśli opanujemy tę zdolność, kuchnia zostanie pomalowana dzięki niemu szybko, dokładnie i będzie bardzo estetycznie wyglądała.

Kiedy powinniśmy korzystać z takich rozwiązań?


Pierwszym powodem, dla którego możemy skorzystać z automatyzacji malowania, jest wielkość kuchni. Jeśli jest ona średnia lub duża i występują na niej duże oraz proste powierzchnie możemy znacznie uprościć sobie proces malowania. Taki wybór będzie również uzasadniony, jeśli zależy nam na jakości oraz dokładności. Kuchnia jest takim pomieszczeniem, w którym wszystko widać jak na dłoni a często pełni również funkcję reprezentacyjną — np. przyjmując gości. Rozwiązania takie powinniśmy wybrać również wtedy, jeśli chociaż odrobinę znamy się na malowaniu lub mieliśmy kiedykolwiek do czynienia z takimi urządzeniami. Własna kuchnia nie jest najlepszym miejscem na eksperymenty.

Z takich narzędzi zdecydowanie warto korzystać, gdyż mają wiele zalet. Potrafią ułatwić pracę, oferują większą dokładność oraz przyspieszą ukończenie malowania. Jeśli nasza kuchnia jest średnia lub duża a my chcemy pomalować ścianę szybko i dokładnie warto zdecydować się na taki krok.

Add comment