Inspiracje w aranżacji kuchni

Jakie blaty kuchenne?

Wrzesień 19, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Jakie blaty kuchenne?

Blaty kuchenne to jeden z najważniejszych elementów w każdej kuchni. Niezależnie od tego jak sama kuchnia jest urządzona, musimy postarać się o wysokiej jakości blaty kuchenne. Zarówno na meblach, jak również na wyspie kuchennej – jeżeli takową posiadamy. Dzięki temu przebywanie w kuchni stanie się dla nas o wiele przyjemniejsze.

Natura przede wszystkim

Bardzo dużo osób stawia na drewniane blaty kuchenne, które warto zamówić jednak indywidualnie. Nie ma się co oszukiwać, że blaty kuchenne z salonu będą cechowały się wysoką jakością. Szczególnie te imitujące drewno. Jeżeli tylko mamy taką możliwość postawmy ma wysokiej jakości drewno na zamówienie, które również może być wykonane w dowolnej kolorystyce. Począwszy od jasnego orzecha po ciemny, klasyczny i bardzo elegancki brąz. Aby zadbać o jak najlepszą jakość – wykonajmy co jakiś czas olejowanie, dzięki czemu blat kuchenny będzie odporny na wilgoć i na inne rzeczy. 

Granit solidny jak skała

Nie ma co zaprzeczać, ale marmurowe, granitowe blaty kuchenne są najsolidniejsze i najmocniejsze. Takie aspekty wpływają więc także na cenę takich produktów. Przy czym jednak trzeba pamiętać, że jednorazowa taka inwestycja finansowa będzie nam się spłacała możliwością długiego użytkowania. Tym bardziej, że granit i marmur dają nam ogromne możliwości kolorystyczne. Czerwień, zieleń, a nawet ciemny niebieski, czarny to bardzo często wybierane kolory do naszych kuchni. Do tego są one bardzo łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu wszystkie plamy szybko znikną. 

Add comment