Inspiracje w aranżacji kuchni

Mała kuchnia może być funkcjonalna!

Marzec 6, 2020.Tekla Wojciechowska.1 Like.0 Comments
Home/inspiracje/Mała kuchnia może być funkcjonalna!

Urządzenie swojej własnej, przytulnej i funkcjonalnej kuchni jest nie lada wyzwaniem. Niełatwa misja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy naszą fantazję trzyma w ryzach mały metraż. Znaczna część osób, szczególnie mieszkających w mających już swoje lata blokach, boryka się z problemem wąskich, nieustawnych kuchni. Czy ograniczenia przestrzenne muszą wiązać się z rezygnacją z komfortu? Niekoniecznie! Sprawdź, jak ze smakiem urządzić małą kuchnię!

Kolorystyka i fason mebli

Fani ciemnych, matowych mebli będą musieli obejść się smakiem! W małych kuchniach zdecydowanie lepiej niż masywna, ciemna, pochłaniająca światło zabudowa sprawdzają się minimalistyczne meble w jasnych barwach. Pozbawione zbędnych ozdobników fronty o białej, błyszczącej powierzchni będą odbijać światło i optycznie dodawać wnętrzu kilku metrów kwadratowych. Kompozycja nabierze lekkości, kiedy podświetlisz poziome krawędzie listwami LED. Obawiasz się, że wnętrze skąpane w bieli będzie zbyt chłodne? W takim razie uzupełnij meble drewnianym blatem!

Prosty układ

W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdza się prosty układ. Kompozycja będzie uporządkowana, kiedy ułożysz meble w jednej linii lub w kształt litery L. Doskonałym sposobem na dodanie całości „oddechu” jest rezygnacja  z części szafek górnych na rzecz otwartych, lekkich półek, haczyków i relingów.

W małej kuchni nie ma miejsca na nieprzemyślane rozwiązania i przypadek. Zadbaj o to, aby wnętrza szafek były dobrze zagospodarowane. Pojemne szuflady z głębokim dnem zastępujące część klasycznych szafek, kosze cargo, pojemniki i organizery ułatwią zaprowadzenie idealnego ładu wśród ogromu produktów spożywczych, drobnego sprzętu i akcesoriów.

Add comment