Inspiracje w aranżacji kuchni

Mała kuchnia – proste triki, które optycznie powiększą przestrzeń

Styczeń 25, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Mała kuchnia – proste triki, które optycznie powiększą przestrzeń

Planujesz remont małej kuchni? A może stoisz przed wyzwaniem urządzenia od podstaw kuchennego wnętrza w nowym, niewielkim mieszkaniu? W takim razie świetnie trafiłeś! Oto kilka rad, dzięki którym nawet ciasna i nieustawna kuchnia stanie się funkcjonalna!

Meble skrojone na miarę małych pomieszczeń

Prostym sposobem na dodanie małej kuchni kilku dodatkowych metrów kwadratowych jest uzupełnienie jej białymi meblami! Zdecydowanie lepiej niż modele z matowymi frontami sprawdzi się tutaj zabudowa o połyskującej powierzchni. Zrezygnuj z masywnych, bogato zdobionych form na rzecz minimalistycznej, lekkiej zabudowy. Ciekawy efekt uzyskasz, kiedy zwartą, górną zabudowę zastąpisz otwartymi półkami albo relingami.  Pamiętaj, aby nie zasłaniać okna. Wręcz przeciwnie – wyeksponuj go!

Zamiast klasycznych szafek

Świetnym sposobem na zaoszczędzenie cennego miejsca w kuchni jest zastąpienie klasycznych szafek głębokimi szufladami o pełnym wysuwie. Uzupełnione organizerami  i koszyczkami szuflady okażą się znacznie pojemniejsze niż standardowe półki. Nieocenionym pomocnikiem w walce o idealny ład wśród produktów spożywczych, sprzętu i akcesoriów będą nowoczesne kosze cargo.

Podłoga w wersji maxi

Podczas wizyty w sklepie zauroczyły Cię małe, kwadratowe płytki, które oczyma wyobraźni już kładłeś na podłodze w swojej kuchni? Niestety, drobne wzory i formy nie sprawdzą się w ciasnym wnętrzu. Znacznie lepszy efekt uzyskasz, kiedy pokryjesz podłogę wielkoformatowymi kaflami o połyskującej powierzchni.

Układ ma znaczenie

Architekci urządzający niewielkie mieszkania odchodzą od klasycznego układu na rzecz otwartej przestrzeni. Zniesienie granic między salonem a kuchnią doda wnętrzu nieco oddechu i sprawi, że mieszkanie będzie wydawało się bardziej przestronne. Pamiętaj jednak, że stworzenie jednej, spójnej strefy dziennej wymaga od gospodarzy konieczności utrzymywania w kuchni idealnego porządku.

Add comment