Inspiracje w aranżacji kuchni

Meble z płyty MDF – warto?

Październik 19, 2018.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Meble z płyty MDF – warto?

Przeglądając katalogi z meblami kuchennymi, nie sposób nie zauważyć, że niegdyś popularne drewno zostało wyparte przez płyty MDF. To właśnie kolekcje wykonane z lekkiej płyty znajdują się dzisiaj w większości kuchni (również tych ekskluzywnych). Czy meble wykonane z tego tworzywa mogą w nienagannym stanie przetrwać wieloletnie użytkowanie i kontakt z czynnikami osłabiającymi ich strukturę? Sprawdź!

Czym jest płyta MDF?

Popularna płyta MDF (Medium Density Fibreboard) jest materiałem o średniej gęstości, powstałym ze zmielonego drewna oraz utwardzających związków organicznych. Na skutek zaawansowanej obróbki i prasowania w bardzo wysokich temperaturach, materiał zyskuje pożądane w meblarstwie cechy – wysoką trwałość, łatwość obróbki i odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. Płyty pokrywane są specjalnymi powłokami, które dodatkowo zabezpieczają materiał przed wnikaniem zanieczyszczeń oraz wody, dzięki czemu meble nie rozwarstwiają się i łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.  Dzięki swoim właściwościom, meble z płyt MDF znajdują zastosowanie nie tylko w salonach czy sypialniach, ale również bardziej wymagających pomieszczeniach – łazienkach oraz kuchniach.

Do wyboru, do koloru!

Matowa, głęboka czerń, półmatowa biel, a może ognista, połyskująca czerwień? Oferta mebli dostępnych w kolekcjach czołowych producentów jest naprawdę bogata. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, w sklepach znaleźć możemy meble w niemal wszystkich kolorach tęczy i o zróżnicowanym wykończeniu.

Taniej nie znaczy gorzej

Wymieniając zalety mebli z płyt MDF, wspomnieć należy o atrakcyjnej cenie. Inwestycja w nowoczesną, modną zabudowę z płyty MDF jest nieporównywalnie niższa, niż kupno podobnego kompletu z drewna.