Inspiracje w aranżacji kuchni

Otwarta kuchnia – zalety popularnego rozwiązania

Czerwiec 26, 2020.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Otwarta kuchnia – zalety popularnego rozwiązania

Architekci projektujący modne wnętrza coraz częściej odchodzą od standardowego układu podzielonego na pomieszczenia na rzecz otwartej przestrzeni. Mieszkania i domy pozbawione ścianek działowych między salonem a kuchnią mają wielu sympatyków. Dlaczego powszechnie stosowane w nowoczesnej architekturze rozwiązanie cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Sprawdź!

Idealne rozwiązanie do małych mieszkań

Wydaje Ci się, że otwarte układy są zarezerwowane dla dużych domów? Wręcz przeciwnie! Połączenie aneksu kuchennego z salonem to sprawdzony sposób na optyczne powiększenie ciasnej przestrzeni. Pomieszczenie będzie wydawało się znacznie większe, jeśli oprzesz aranżację na jasnych barwach. W mieszkaniach o otwartym układzie znacznie lepiej rozchodzi się światło słoneczne, co również poprawia walory wizualne mieszkania i pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników.

Wszystko pod kontrolą

Zalety wspólnej przestrzeni szczególnie docenią rodzice małych dzieci. Brak pomieszczeń pozwala mieć swoje pociechy w zasięgu wzroku. Niezależnie od tego, czy będziesz relaksować się przed telewizorem czy zajmiesz się przygotowywaniem obiadu, będziesz mógł kontrolować każdy zakamarek mieszkania.

Ponadto, otwarta strefa dzienna sprzyja spędzaniu czasu z domownikami i gośćmi. Kochasz urządzać w swoim domu przyjęcia dla bliskich osób? Nie będziesz więcej musiał opuszczać bawiących się w salonie osób, aby przyrządzić kolację!

Minusy?

Decydując się na wyburzenie ścian odgradzających kuchnię od salonu, należy mieć świadomość, że bałagan panujący na blacie w kuchni będzie zaburzał estetykę całego wnętrza. Nie obejdzie się również bez sprawnej, nowoczesnej wentylacji – w przeciwnym razie zapach przypalonej ryby będzie rozchodził się po całym mieszkaniu.

Add comment