Inspiracje w aranżacji kuchni

Problematyczna ściana nad blatem

Czerwiec 7, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Problematyczna ściana nad blatem

Unoszące się w powietrzu kłęby pary wodnej, chlapiący tłuszcz i inne zabrudzenia nie sprzyjają dobrej kondycji kuchennego wyposażenia. Na kontakt ze szkodliwymi czynnikami szczególnie narażone są ściany, a dokładniej – obszary znajdujące się między blatem, a kuchenką. Jakie materiały sprawdzą się w tym miejscu najlepiej? Sprawdź!

Przede wszystkim: funkcjonalność

Materiały nałożone na ścianę nad kuchenką powinny być odporne na działanie wilgoci, wysokich temperatur i zabrudzenia. Ważne jest, aby powierzchnie nie chłonęły zanieczyszczeń, a utrzymanie ich w czystości było proste i bezproblemowe. Ponadto, wykończenie ścian powinno harmonizować z wystrojem wnętrza. To właśnie faktura, kolor i wzór na ścianach wpływają na estetykę pomieszczenia, podkreślają walory mebli i kamuflują to, co chcemy ukryć. Posiadacze małych kuchni powinni skupić swoją uwagę na materiałach o jasnym, połyskującym wykończeniu. Jeśli dysponujesz większą, dobrze nasłonecznioną przestrzenią, masz większą dowolność i możesz postawić na ciemniejsze płytki czy farbę.

Najtańsza opcja – farba

Chcesz efektownie odświeżyć kuchnię, a jednocześnie nie wydawać na ten cel skrzętnie gromadzonych oszczędności? Prostym sposobem na tanie wykończenie ścian jest pomalowanie ich farbą. Pamiętaj, że  w kuchni sprawdzą się jedynie farby akrylowe i ceramiczne o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne i ścieranie.

Solidnie i modnie

Strzałem w dziesiątkę okażą się płytki. Producenci płytek ceramicznych oferują ogromny wybór modeli w różnorodnych kształtach. Dużą popularnością trendsetterów cieszą się płytki, z których możemy układać mozaikowe wzory.  Ciekawą alternatywą dla płytek będzie szkło hartowane (eleganckie i łatwe do utrzymania w czystości), beton architektoniczny, cegła lub kamień.

Add comment