Inspiracje w aranżacji kuchni

Samodzielnie urządzamy kuchnię

Listopad 14, 2019.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Samodzielnie urządzamy kuchnię

Kuchnia musi być pomieszczeniem wygodnym i funkcjonalnym – o tym wie każdy. Można ją w łatwy sposób urządzić przy pomocy specjalistów z biur architektonicznych. Jednak o wiele większą satysfakcję będziemy mieli, jeżeli to my samodzielnie wykonamy wszystkie prace.

Kuchnia do przemyślenia

Żeby wiedzieć, iż wszystkie prace w tym miejscu będą dokładnie i skrupulatnie wykonane, najpierw pomyślmy. Weźmy pod uwagę gniazdka z prądem i przyłącza gazu oraz wody, które są absolutną koniecznością, jeśli chodzi o funkcjonowanie w tym pomieszczeniu. Przy czym weźmy pod uwagę, że lodówka potrzebuje swojego osobnego gniazdka. Zdarzają się takie sytuacje, że jednocześnie użytkowany jest mikser, czajnik elektryczny lub inne urządzenia, dlatego minimalna ilość gniazdek od prądu to trzy- cztery, jeżeli chcemy, aby przygotowanie posiłków nie sprawiało nam trudności. Przy czym muszą one być zlokalizowane w różnych miejscach. 

Wymiary kuchenne

Ważne są odpowiednie wymiary kuchenne, jakie weźmiemy pod uwagę. Nie tylko mebli, ale również blatów roboczych. Między lodówką a zlewozmywakiem szerokość blatu powinna wynosić 40 cm. Między zlewozmywakiem i płyta grzewczą szerokość blatu powinna wynosić min. 80 cm. Minimalna odległość pomiędzy zlewem a płytą grzewczą powinna wynosić przynajmniej 60 cm. W żadnym wypadku oba te przedmioty nie powinny się ze sobą stykać. Długość blatu roboczego powinna wynosić w sumie ok. 200 cm, jeżeli chcemy odczuwać wygodę oraz komfort z jego użytkowania oraz nie mieć problemu z przygotowaniem posiłków.

Add comment