Inspiracje w aranżacji kuchni

Jednym z najpopularniejszych sposobów na pokrycie ścian w kuchni jest użycie tapet. Wysokiej jakości tapeta może nie tylko dodać wnętrzu atrakcyjności pod kątem wizualnym, ale również zabezpieczyć ściany przed działaniem brudu, pary wodnej i wysokich temperatur. Jakie tapety sprawdzą się w kuchennym wnętrzu? Sprawdź!

Tapeta winylowa

Kuchnia to pomieszczenie o szczególnym przeznaczeniu, dlatego podczas kupowania tapety nie możemy zdawać się na przypadek. Aby chlapiący tłuszcz, wilgoć oraz wysokie temperatury nie wpływały negatywnie na kondycję ścian, wybierz tapetę wykonaną z materiałów przystosowanych do trudnych, kuchennych warunków.

W dobrych sklepach znajdziesz szeroki wybór wzmacnianych tapet dedykowanych kuchniom i łazienkom. W tych pomieszczeniach szczególnie dobrze zdają egzamin modele winylowe wykonane z papieru oraz winylu płaskiego lub spienionego. Unikaj tapet z winylu spienionego, który podatny jest na ścieranie i zarysowania. W wymagającym, kuchennym środowisku dużo lepiej sprawdzi się tapeta z winylu płaskiego, który odporny jest na uszkodzenia, szorowanie, wodę, środki chemiczne, tłuszcz a nawet ogień. Ważne jest, aby ściany w naszej kuchni były idealnie gładkie – tapety winylowe są cienkie, przez co podkreślają wszelkie nierówności powierzchni.

Włókno szklane

Ciekawą – choć nieco droższą – alternatywą dla winylu są tapety z włókna szklanego. Tego rodzaju tapety swoją fakturą przypominają nieco tkaninę. Podobnie jak tapety winylowe, są odporne na czynniki zewnętrzne, a dodatkowo wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością (wysokiej jakości tapety z włókna szklanego mogą w nienagannym stanie służyć w kuchni nawet kilkadziesiąt lat!). Tapety z włókna szklanego doskonale zakamuflują wszelkie niedoskonałości ścian.