Inspiracje w aranżacji kuchni

Trendy w kuchni: kolory mebli

Czerwiec 18, 2020.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Trendy w kuchni: kolory mebli

Nowoczesne kuchnie projektowane przez architektów zachwycają swoją różnorodnością. Na finalny efekt wnętrzarskiej rewolucji wpływa nie tylko fason mebli, ale również (a może przede wszystkim?) ich kolorystyka. Jakie barwy są szczególnie mile widziane w urządzonych ze smakiem kuchniach? Sprawdź!

Elegancka czerń

Niekwestionowanym hitem ostatnich sezonów są czarne meble. Trendsetterzy szczególnie upodobali sobie ciemne, matowe zabudowy pokrywające całą ścianę od podłogi aż po sam sufit. Kuchnia skąpana w czerni prezentuje się niezwykle elegancko. Pamiętaj jednak, że tego typu rozwiązanie nie znajdzie zastosowania w małym, słabo nasłonecznionym pomieszczeniu.

Obawiasz się, że czarna kuchnia będzie zbyt przytłaczająca i zimna? Sprawdzonym sposobem na dodanie aranżacji cieplejszych nut bez rezygnacji ze szlachetności kompozycji jest uzupełnienie zabudowy drewnianymi elementami (na przykład blatem, hokerami ustawionymi przy wyspie).

Stylowy granat

Kolejna pozycja z listy najciekawszych motywów kolorystycznych należy do granatu, również w matowej wersji. Ciemna barwa najefektowniej prezentuje się zestawiona ze znacznie łagodniejszym pudrowym różem. Nietypowego, ale jakże zgranego duetu dopełnią dodatki w kolorze złota lub różowego złota. Granatowo-różowe meble będą świetnie komponować się na tle szarych ścian i betonowej podłogi.

Biel – zawsze na czasie

Białe meble od kilku lat święcą triumfy w modnych wnętrzach. Mimo zmieniających się trendów, zainteresowanie jasnymi zabudowami nie maleje. Co ważne, do lamusa odeszły połyskujące, zimne komplety, które bardziej niż z domową kuchnią kojarzyły się z laboratorium. Ich miejsce zajęły ciepłe, naturalne meble w stylu skandynawskim albo angielskim.

Add comment