Inspiracje w aranżacji kuchni

Dla wielu osób kuchnia jest prawdziwym, domowym centrum dowodzenia, gdzie często podejmowane są bardzo ważne decyzje. Jeżeli kuchnia ma być dla nas takim miejsce, to postarajmy się o jej odpowiednie i praktyczne wyposażenie.

Duża i przestronna kuchnia

Duża kuchnia daje wspaniałe i szerokie możliwości do aranżowania. Urządzając całe pomieszczenie w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę okno. Wszystko po to, aby nie zastawiać okna dającego dostęp światłu dziennemu niepotrzebnymi meblami. Pamiętajmy, że kuchnię czasem trzeba wietrzyć, więc dostęp do okna niech będzie jak najbardziej swobodny. Centralnym punktem takiej kuchni może być stół, który nie będzie służył do jedzenia, ale do krojenia, obierania i do innych, jakże ważnych czynności kuchennych. W takim wypadku meble warto odstawić pod ściany, gdzie bez problemu zawsze będzie można sięgnąć. 

Mała, ale klimatyczna kuchnia

Mała kuchnia również daje wspaniałe możliwości do aranżowania. Aczkolwiek takie wyposażenie musi być bardziej przemyślane i skromniejsze. Urządzając małą kuchnię w sposób praktyczny i funkcjonalny udowadniamy sobie, że mała przestrzeń wcale nie musi być dla nas żadnym ograniczeniem. Może nie znajdzie się tu miejsca na dodatkowy stół, ale miejsce do krojenia znajdziemy ze spokojem na pewno na jednym z blatów kuchennych specjalnie przystosowanym do wykonywania takich czynności. Kuchenkę gazową można z powodzeniem zastąpić płytę indukcyjną. Piekarnik z kolei można zabudować w meblach, dzięki czemu będzie zajmował mniej miejsca. 

Add comment