Inspiracje w aranżacji kuchni

Wąska kuchnia — jak ją powiększyć optycznie?

Grudzień 15, 2018.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Wąska kuchnia — jak ją powiększyć optycznie?


Biel, czerń i drewno


Jeśli szukamy aranżacji, która oprócz tego, iż będzie estetyczna i modna również optycznie powiększy nasze wnętrze, to dobrym wyborem jest połączenie bieli, czerni i drewna. Na pozór te kolory nie są oczywistym rozwiązaniem, ale przemyślane wykonanie stworzy wizerunek przestronnej i dużej kuchni. Aby połączyć te kolory, należy dobrać odpowiednie proporcje. Podstawową zasadą jest to, aby bieli było dużo więcej niż czerni i aby była ona dominującym kolorem. Drewno w mniejszej ilości niż c biel nada ciepła oraz sprawi, że wnętrze będzie przytulne. Czarny blat, dodatki czy panele szafek a w dodatku błyszczące – optycznie powiększą kuchnię i sprawią bardzo estetyczne wrażenie.

Jasne i pastelowe koloryJeśli zmierzy przeprowadzić remont i zastanawiamy się jak urządzić wąską kuchnię, warto wziąć pod uwagę jasne i pastelowe kolory, którymi pomalujemy ściany w naszej kuchni. Różne odcienie bieli czy jasne kolory pastelowe sprawią, że światło dużo lepiej będzie odbijało się od ich powierzchni, a kolorystyka będzie przyjemna oraz estetyczna. Rozwiązanie takie jest korzystne jeszcze z drugiego względu. Bardzo łatwo dopasować i znaleźć kolory jasne pastelowe do posiadanych już mebli czy aranżacji.

Błyszczące powierzchnieBardzo dobrym sposobem na to, aby optycznie powiększyć wąską kuchnię, jest wybór błyszczących powierzchni. Możemy stosować je, wykańczając wnętrze, ale głównie wybierając odpowiednie meble. Panele czy drzwiczki takich mebli, jeśli będą błyszczące, znacznie lepiej będą odbijały światło, co sprawia, że kuchnia będzie lepiej doświetlona i będzie prezentowała się jako większa. Błyszczące powierzchnie w kuchni to również prostota i styl minimalistyczny, który również dołoży swoją cegiełkę do ogólnego przestrzennego wizerunku takiej kuchni. Jeśli będziemy wybierać błyszczące płytki do kuchni warto decydować się na duże i największe rozmiary. W tym elemencie również daje o sobie znać zasada, że im prostsze wykończenie tym na bardziej przestronnie wygląda. Mozaiki czy kilkunasto centymetrowe płytki nie są dobrym pomysłem na optyczne powiększenie kuchni.

SzkłoElementem, który bardzo pozytywnie wpływa na optyczne powiększenie kuchni, jest szkło. Warto używać tego materiału jako drzwiczek do różnego rodzaju szafek czy półek. Zamiast drewna czy plastiku wykorzystanie przezroczystego szkła sprawia, że wchodząc do wąskiej kuchni, nie odczujemy tego w taki sposób, jak przy szczelnie zamkniętych szafach. W połączeniu z błyszczącymi powierzchniami czy jasnymi kolorami, które również odbijają światło, szkło wprowadzi również tak pożądaną jasność w takich pomieszczeniach.

Add comment