Inspiracje w aranżacji kuchni

Wsi spokojna, wsi wesoła…

Październik 12, 2018.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Wsi spokojna, wsi wesoła…

Rustykalna, sielska kuchnia pachnąca domowym ciastem to marzenie niejednego z nas. Wnętrza przywołujące wspomnienie beztroskich wakacji u babci w wielkim stylu wracają do łask jako kontra do chłodnych, minimalistycznych aranżacji. Sprawdź nasze rady i stwórz dla siebie i bliskich urzekającą kuchnię z duszą.

Jakie meble wybrać?

Główną rolę w rustykalnej kuchni odgrywają naturalne materiały – drewno, ceramika, kamień, naturalne tkaniny. Aby uzyskać pożądany efekt, wybierz klasyczną zabudowę kuchenną wykonaną z litego drewna. Unikaj mebli z ciemnymi, przytłaczającymi frontami. Dużo lepiej sprawdzą się modele o jasnej, matowej powierzchni. Ciekawy efekt uzyskasz, kiedy wybierzesz meble z przecieranymi, celowo postarzanymi frontami dekorowanymi charakterystycznymi żłobieniami. Klasyczną zabudowę urozmaić kredensem w retro stylu. Pamiętaj o tym, że nowoczesna, metaliczna zmywarka lub lodówka mogą nieco zaburzyć kompozycję. Aranżacja będzie spójna, kiedy zabudujesz wszystkie sprzęty. Całości dopełni drewniana podłoga.

Wisienka na torcie

We wnętrzu inspirowanym wiejskimi wnętrzami nie może zabraknąć wyrazistych akcentów dekoracyjnych – warkoczy czosnku podwieszonych pod sufitem, ziół w ozdobnych doniczkach, ręcznie malowanej porcelany, drewnianych łyżek i szpatułek powieszonych na ozdobnych haczykach, kolorowych garnków z ceramiki, zasłonek w kwiatowe lub ludowe motywy.

Szukając dodatków i mebli, nie ograniczaj się tylko do standardowych sklepów z wyposażeniem wnętrz. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie małej wycieczki do antykwariatów. Może wśród starych przedmiotów znajdziesz dekoracje, którym nadasz drugie życie? Retro akcenty doskonale wpiszą się w klimat kuchni w wiejskim stylu.