Inspiracje w aranżacji kuchni

Złoto w kuchni hitem tegorocznego sezonu

Lipiec 3, 2020.Tekla Wojciechowska.0 Likes.0 Comments
Home/inspiracje/Złoto w kuchni hitem tegorocznego sezonu

Kuchnie prezentowane dzisiaj w katalogach znacząco różnią się od aranżacji modnych jeszcze kilka lat temu. Architekci zrywają z dominującą do niedawna prostotą i białymi meblami o wysokim połysku i śmiało wpuszczają do kuchennych wnętrz żywe kolory, niebanalne dekoracje i świeżość. W tym sezonie niekwestionowanym hitem w urządzonych ze smakiem kuchniach staje się złoto. W jakiej formie warto przemycić do kuchni eleganckie i wysmakowane złoto?

Kuchnia w wersji glamour

Złoto kojarzy się często z kiczem i przepychem. Jednak, umiejętnie wkomponowane w aranżacje, może stać się nośnikiem elegancji, smaku i szyku. Szczotkowane, połyskujące, w odcieniu miedzi albo rose gold… Złoto może mieć różne odcienie i wykończenie. Dzięki jego różnorodności doskonale będzie komponowało się zarówno z pastelową, jasną kompozycją (w tym przypadku najlepiej sprawdzi się wersja rose gold), drewnem oraz modnymi meblami z czarnych, ciemnozielonych czy granatowych płyt o matowym wykończeniu.

Gdzie zastosować złoto?

Dodając do kuchni złote dodatki, należy pamiętać, aby zachować umiar. Zbyt dużo dekoracyjnych złoceń może dać efekt odwrotny do zamierzonego – kuchnia zamiast zachwycać swoim nowoczesnym, dopracowanym designem stanie się tandetna. Osoby pragnące dodać kuchni blasku, powinny postawić na drobne akcenty – uchwyty do mebli, złotą baterię do zlewozmywaka, dekor na płytkach, dekoracyjną lampę. Ciekawym rozwiązaniem jest inwestycja w złoty zlewozmywak, który stworzy wyjątkową całość z kamiennym blatem. Decydując się na tę opcję, pamiętaj o tym, że tego typu zlewozmywaki i baterie będą wymagać starannej pielęgnacji. Tylko zadbane, pozbawione przebarwień i kamienia będą ozdobą kuchni.

Add comment